Past tournaments
Future tournaments
JMČR U20 open, 13.04.2024 JMČR U20 women, 13.04.2024 Plážové MČR women, 16.03.2024 Finále HMČR open - 2.liga, 24.02.2024 Finále HMČR women - 2.liga, 24.02.2024 Finále HMČR open - 3.liga, 24.02.2024 Finále HMČR open - 1.liga, 24.02.2024 Finále HMČR women - 1.liga, 24.02.2024 HMČR 2. liga
1. Dream team B
2. Létající kapři
3. Trubky
4. Left Overs B
5. BUFU
6. Rainbow Banana
7. Pražská 7
8. Frkot
9. Žalymáda
10. Atrofované ruce
11. Sunset Frisbee
12. Jelita
13. Prague Devils B
14. 3SB B
15. P7 B
Výsledky open
Final standings
There were no placement matches, placement is in groups.
Spirit open
Spirit is displayed as received:given
Spirit of the Game cross table
Spirit | 3SB | BUFU | DT | JE | PD | P7A | ZAL | LO | LK | Atruc | FRK | P7B | RB | SF | TR | Score |
3SB | x | | | 14:9 | | | | 12:12 | | | 11:8 | 12:12 | | | 10:11 | 59:52 |
BUFU | | x | | | | | 10:10 | 11:11 | 12:14* 12:13 | | | | | 12:11 | 11:12 | 68:71 |
DT | | | x | | | | | 13:13 | 10:14 | 10:10 | 12:11 | | 6*:9 | 12:11 | 11:13 | 74:81 |
JE | 9:14 | | | x | | 12:10 | | | | | | | 12:14 | 14:14 | 11:14 | 58:66 |
PD | | | | | x | 12:12 | | | 11:14 | | 12:12 | | 11:10 | 12:11 | | 58:59 |
P7A | | | | 10:12 | 12:12 | x | 10:8 | | 12:10 11:12 | | 11:13 | 11:11 | | | | 77:78 |
ZAL | | 10:10 | | | | 8:10 | x | 11:11 | 12:12 | 12:12 11:11 | | | | | 10:11 | 74:77 |
LO | 12:12 | 11:11 | 13:13 | | | | 11:11 | x | 11:12 | 13*:12 | | | 13:13 | 12:12 | | 96:96 |
LK | | 14*:12 13:12 | 14:10 | | 14:11 | 10:12 12:11 | 12:12 | 12:11 | x | | | 12:10 | | | 11:12 | 124:113 |
Atruc | | | 10:10 | | | | 12:12 11:11 | 12:13* | | x | | | | 11:11 | | 56:57 |
FRK | 8:11 | | 11:12 | | 12:12 | 13:11 | | | | | x | | 11:13 | | | 55:59 |
P7B | 12:12 | | | | | 11:11 | | | 10:12 | | | x | 9:11 | 11:9 | | 53:55 |
RB | | | 9:6* | 14:12 | 10:11 | | | 13:13 | | | 13:11 | 11:9 | x | | | 70:62 |
SF | | 11:12 | 11:12 | 14:14 | 11:12 | | | 12:12 | | 11:11 | | 9:11 | | x | | 79:84 |
TR | 11:10 | 12:11 | 13:11 | 14:11 | | | 11:10 | | 12:11 | | | | | | x | 73:64 |
Spirit of the Game final standings
1. Létající kapři (12.4)2. Trubky (12.16667)3. Left Overs B (12)4. 3SB B (11.8)5. Rainbow Banana (11.66667)6. jElita (11.6)6. Prague Devils B (11.6)7. BUFU (11.33333)8. Sunset Frisbee (11.28571)9. Atrofované ruce (11.2)10. Frkot (11)10. Pražská 7 A (11)11. Pražská 7 B (10.6)12. Dream Team (10.57143)12. Žalymáda (10.57143)
Groups
A | 3SB | JE | TR | Score | Points | Ranking |
3SB | x | 6:7 | 6:7 | 12:14 | 0 | 3 |
JE | 7:6 | x | 5:10 | 12:16 | 2 | 2 |
TR | 7:6 | 10:5 | x | 17:11 | 4 | 1 |
B | PD | FRK | RB | Score | Points | Ranking |
PD | x | 5:9 | 2:10 | 7:19 | 0 | 3 |
FRK | 9:5 | x | 5:7 | 14:12 | 2 | 2 |
RB | 10:2 | 7:5 | x | 17:7 | 4 | 1 |
C | DT | SF | Atruc | Score | Points | Ranking |
DT | x | 8:5 | 8:5 | 16:10 | 4 | 1 |
SF | 5:8 | x | 3:10 | 8:18 | 0 | 3 |
Atruc | 5:8 | 10:3 | x | 15:11 | 2 | 2 |
D | ZAL | LO | BUFU | Score | Points | Ranking |
ZAL | x | 10:5 | 3:8 | 13:13 | 2 | 2 |
LO | 5:10 | x | 5:6 | 10:16 | 0 | 3 |
BUFU | 8:3 | 6:5 | x | 14:8 | 4 | 1 |
E | LK | P7B | P7A | Score | Points | Ranking |
LK | x | 10:1 | 9:4 | 19:5 | 4 | 1 |
P7B | 1:10 | x | 1:8 | 2:18 | 0 | 3 |
P7A | 4:9 | 8:1 | x | 12:10 | 2 | 2 |
Play-off
Double Elimination 1
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
13:30 23.2.2019 | open | 1 | Atrofované ruce (Atruc) | Žalymáda (ZAL) | 10:11 | 12:12 |
Double Elimination 2
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
14:00 23.2.2019 | open | 1 | Létající kapři (LK) | Prague Devils B (PD) | 11:8 | 14:11 |
Double Elimination 3
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
14:30 23.2.2019 | open | 1 | BUFU (BUFU) | Sunset Frisbee (SF) | 8:5 | 12:11 |
Double Elimination 4
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
15:14 23.2.2019 | open | 1 | Dream Team (DT) | Left Overs B (LO) | 9:7 | 13:13 |
Double Elimination 5
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
15:30 23.2.2019 | open | 1 | Frkot (FRK) | 3SB B (3SB) | 8:4 | 8:11 |
Double Elimination 6
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
16:24 23.2.2019 | open | 1 | jElita (JE) | Pražská 7 A (P7A) | 11:9 | 12:10 |
Double Elimination 7
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
16:30 23.2.2019 | open | 1 | Rainbow Banana (RB) | Pražská 7 B (P7B) | 15:4 | 11:9 |
Double Elimination 8
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
17:00 23.2.2019 | open | 1 | Trubky (TR) | Žalymáda (ZAL) | 9:6 | 11:10 |
Double Elimination 9
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
17:30 23.2.2019 | open | 1 | Létající kapři (LK) | BUFU (BUFU) | 6:8 | 14*:12 |
Double Elimination 10
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
18:00 23.2.2019 | open | 1 | Dream Team (DT) | Frkot (FRK) | 9:6 | 12:11 |
Double Elimination 11
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
18:30 23.2.2019 | open | 1 | jElita (JE) | Rainbow Banana (RB) | 5:13 | 12:14 |
Double Elimination 12
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
19:00 23.2.2019 | open | 1 | Atrofované ruce (Atruc) | Left Overs B (LO) | 14:6 | 12:13* |
Double Elimination 13
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
19:30 23.2.2019 | open | 1 | Pražská 7 A (P7A) | Žalymáda (ZAL) | 10:9 | 10:8 |
Double Elimination 14
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
07:40 24.2.2019 | open | 1 | Prague Devils B (PD) | Sunset Frisbee (SF) | 6:10 | 12:11 |
Double Elimination 15
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
08:10 24.2.2019 | open | 1 | 3SB B (3SB) | Pražská 7 B (P7B) | 12:1 | 12:12 |
Double Elimination 16
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
08:40 24.2.2019 | open | 1 | Žalymáda (ZAL) | Atrofované ruce (Atruc) | 9:7 | 11:11 |
Double Elimination 17
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
09:10 24.2.2019 | open | 1 | Prague Devils B (PD) | Pražská 7 A (P7A) | 8:9 | 12:12 |
Double Elimination 18
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
09:40 24.2.2019 | open | 1 | Pražská 7 B (P7B) | Sunset Frisbee (SF) | 3:10 | 11:9 |
Double Elimination 19
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
10:10 24.2.2019 | open | 1 | Left Overs B (LO) | 3SB B (3SB) | 12:6 | 12:12 |
Double Elimination 20
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
10:40 24.2.2019 | open | 1 | Létající kapři (LK) | Žalymáda (ZAL) | 13:7 | 12:12 |
Double Elimination 21
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
11:10 24.2.2019 | open | 1 | Frkot (FRK) | Pražská 7 A (P7A) | 6:12 | 13:11 |
Double Elimination 22
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
11:40 24.2.2019 | open | 1 | jElita (JE) | Sunset Frisbee (SF) | 12:13 | 14:14 |
Double Elimination 23
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
12:10 24.2.2019 | open | 1 | Trubky (TR) | BUFU (BUFU) | 8:6 | 12:11 |
Double Elimination 24
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
12:40 24.2.2019 | open | 1 | Dream Team (DT) | Rainbow Banana (RB) | 11:9 | 6*:9 |
Double Elimination 25
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
13:10 24.2.2019 | open | 1 | Létající kapři (LK) | Pražská 7 A (P7A) | 11:9 | 12:11 |
Double Elimination 26
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
13:40 24.2.2019 | open | 1 | Sunset Frisbee (SF) | Left Overs B (LO) | 6:9 | 12:12 |
Double Elimination 27
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
14:10 24.2.2019 | open | 1 | BUFU (BUFU) | Létající kapři (LK) | 6:7 | 12:13 |
Double Elimination 28
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
14:40 24.2.2019 | open | 1 | Rainbow Banana (RB) | Left Overs B (LO) | 8:12 | 13:13 |
Double Elimination 29
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
15:10 24.2.2019 | open | 1 | Trubky (TR) | Dream Team (DT) | 6:10 | 13:11 |
Double Elimination 30
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
15:40 24.2.2019 | open | 1 | Létající kapři (LK) | Left Overs B (LO) | 9:7 | 12:11 |
Double Elimination 31
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
16:20 24.2.2019 | open | 1 | Létající kapři (LK) | Trubky (TR) | 9:8 | 11:12 |
Double Elimination 32
Time | Divize | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
17:10 24.2.2019 | open | 1 | Létající kapři (LK) | Dream Team (DT) | 4:9 | 14:10 |
All matches
Time | Divize | Group | Field | Team 1 | Team 2 | Score | Spirit |
07:45 23.2.2019 | open | A | 1 | 3SB B (3SB) | jElita (JE) | 6:7 | 14:9 |
08:08 23.2.2019 | open | B | 1 | Prague Devils B (PD) | Frkot (FRK) | 5:9 | 12:12 |
08:31 23.2.2019 | open | A | 1 | Trubky (TR) | 3SB B (3SB) | 7:6 | 11:10 |
08:54 23.2.2019 | open | B | 1 | Rainbow Banana (RB) | Prague Devils B (PD) | 10:2 | 10:11 |
09:17 23.2.2019 | open | A | 1 | jElita (JE) | Trubky (TR) | 5:10 | 11:14 |
09:40 23.2.2019 | open | B | 1 | Frkot (FRK) | Rainbow Banana (RB) | 5:7 | 11:13 |
10:03 23.2.2019 | open | C | 1 | Dream Team (DT) | Sunset Frisbee (SF) | 8:5 | 12:11 |
10:26 23.2.2019 | open | D | 1 | Žalymáda (ZAL) | Left Overs B (LO) | 10:5 | 11:11 |
10:49 23.2.2019 | open | C | 1 | Atrofované ruce (Atruc) | Dream Team (DT) | 5:8 | 10:10 |
11:12 23.2.2019 | open | D | 1 | BUFU (BUFU) | Žalymáda (ZAL) | 8:3 | 10:10 |
11:35 23.2.2019 | open | E | 1 | Létající kapři (LK) | Pražská 7 B (P7B) | 10:1 | 12:10 |
11:58 23.2.2019 | open | C | 1 | Sunset Frisbee (SF) | Atrofované ruce (Atruc) | 3:10 | 11:11 |
12:21 23.2.2019 | open | E | 1 | Pražská 7 A (P7A) | Létající kapři (LK) | 4:9 | 12:10 |
12:44 23.2.2019 | open | D | 1 | Left Overs B (LO) | BUFU (BUFU) | 5:6 | 11:11 |
13:07 23.2.2019 | open | E | 1 | Pražská 7 B (P7B) | Pražská 7 A (P7A) | 1:8 | 11:11 |
13:30 23.2.2019 | open | Double Elimination 1 | 1 | Atrofované ruce (Atruc) | Žalymáda (ZAL) | 10:11 | 12:12 |
14:00 23.2.2019 | open | Double Elimination 2 | 1 | Létající kapři (LK) | Prague Devils B (PD) | 11:8 | 14:11 |
14:30 23.2.2019 | open | Double Elimination 3 | 1 | BUFU (BUFU) | Sunset Frisbee (SF) | 8:5 | 12:11 |
15:14 23.2.2019 | open | Double Elimination 4 | 1 | Dream Team (DT) | Left Overs B (LO) | 9:7 | 13:13 |
15:30 23.2.2019 | open | Double Elimination 5 | 1 | Frkot (FRK) | 3SB B (3SB) | 8:4 | 8:11 |
16:24 23.2.2019 | open | Double Elimination 6 | 1 | jElita (JE) | Pražská 7 A (P7A) | 11:9 | 12:10 |
16:30 23.2.2019 | open | Double Elimination 7 | 1 | Rainbow Banana (RB) | Pražská 7 B (P7B) | 15:4 | 11:9 |
17:00 23.2.2019 | open | Double Elimination 8 | 1 | Trubky (TR) | Žalymáda (ZAL) | 9:6 | 11:10 |
17:30 23.2.2019 | open | Double Elimination 9 | 1 | Létající kapři (LK) | BUFU (BUFU) | 6:8 | 14*:12 |
18:00 23.2.2019 | open | Double Elimination 10 | 1 | Dream Team (DT) | Frkot (FRK) | 9:6 | 12:11 |
18:30 23.2.2019 | open | Double Elimination 11 | 1 | jElita (JE) | Rainbow Banana (RB) | 5:13 | 12:14 |
19:00 23.2.2019 | open | Double Elimination 12 | 1 | Atrofované ruce (Atruc) | Left Overs B (LO) | 14:6 | 12:13* |
19:30 23.2.2019 | open | Double Elimination 13 | 1 | Pražská 7 A (P7A) | Žalymáda (ZAL) | 10:9 | 10:8 |
07:40 24.2.2019 | open | Double Elimination 14 | 1 | Prague Devils B (PD) | Sunset Frisbee (SF) | 6:10 | 12:11 |
08:10 24.2.2019 | open | Double Elimination 15 | 1 | 3SB B (3SB) | Pražská 7 B (P7B) | 12:1 | 12:12 |
08:40 24.2.2019 | open | Double Elimination 16 | 1 | Žalymáda (ZAL) | Atrofované ruce (Atruc) | 9:7 | 11:11 |
09:10 24.2.2019 | open | Double Elimination 17 | 1 | Prague Devils B (PD) | Pražská 7 A (P7A) | 8:9 | 12:12 |
09:40 24.2.2019 | open | Double Elimination 18 | 1 | Pražská 7 B (P7B) | Sunset Frisbee (SF) | 3:10 | 11:9 |
10:10 24.2.2019 | open | Double Elimination 19 | 1 | Left Overs B (LO) | 3SB B (3SB) | 12:6 | 12:12 |
10:40 24.2.2019 | open | Double Elimination 20 | 1 | Létající kapři (LK) | Žalymáda (ZAL) | 13:7 | 12:12 |
11:10 24.2.2019 | open | Double Elimination 21 | 1 | Frkot (FRK) | Pražská 7 A (P7A) | 6:12 | 13:11 |
11:40 24.2.2019 | open | Double Elimination 22 | 1 | jElita (JE) | Sunset Frisbee (SF) | 12:13 | 14:14 |
12:10 24.2.2019 | open | Double Elimination 23 | 1 | Trubky (TR) | BUFU (BUFU) | 8:6 | 12:11 |
12:40 24.2.2019 | open | Double Elimination 24 | 1 | Dream Team (DT) | Rainbow Banana (RB) | 11:9 | 6*:9 |
13:10 24.2.2019 | open | Double Elimination 25 | 1 | Létající kapři (LK) | Pražská 7 A (P7A) | 11:9 | 12:11 |
13:40 24.2.2019 | open | Double Elimination 26 | 1 | Sunset Frisbee (SF) | Left Overs B (LO) | 6:9 | 12:12 |
14:10 24.2.2019 | open | Double Elimination 27 | 1 | BUFU (BUFU) | Létající kapři (LK) | 6:7 | 12:13 |
14:40 24.2.2019 | open | Double Elimination 28 | 1 | Rainbow Banana (RB) | Left Overs B (LO) | 8:12 | 13:13 |
15:10 24.2.2019 | open | Double Elimination 29 | 1 | Trubky (TR) | Dream Team (DT) | 6:10 | 13:11 |
15:40 24.2.2019 | open | Double Elimination 30 | 1 | Létající kapři (LK) | Left Overs B (LO) | 9:7 | 12:11 |
16:20 24.2.2019 | open | Double Elimination 31 | 1 | Létající kapři (LK) | Trubky (TR) | 9:8 | 11:12 |
17:10 24.2.2019 | open | Double Elimination 32 | 1 | Létající kapři (LK) | Dream Team (DT) | 4:9 | 14:10 |