Kde: Plzeň, hala TJ Lokomotiva
Pořadatel: Žlutá zimnice
Kategorie: mixed, sobota continuous play, neděle klasická hra
Startovné: 100€/tým, 12€/hráč
Plzeňský sportovní areál TJ Lokomotiva Plzeň letos na další ročník turnaje Yellow Submarine od Žluté zimnice přilákal 20 týmů nejen napříč Střední Evropou. Do západočeského města se podíval také dva týmy z Francie a jeden z Velké Británie.

Continuous play

Sobotní nonstop systém s 22 minut dlouhými zápasy přinesl přímý postup do čtvrfinále vítězům čtyř skupin. Týmy z druhých a třetích míst si o čtvrtfinále zahrály barážový zápas. V něm se setkaly mimo jiné i dva české týmy: Žlutá zimnice A skoncovala s nadějemi Kulaté šachovnice na letos již druhý triumf v plzeňské hale.

Do horní osmičky se tak mimo zmíněné týmy z baráže dostali také Terrible Monkeys a složenina BP.

Standardní hra

Neděle se na Ponorce tradičně hraje s výhozy, zápasy byly tentokrát dlouhé 25 minut. Do finále se podle očekávání dostali v ležérních košilích hrající BP, soupeřem byl Štrasbourský tým Sesquipilstus. Ani ten však nedokázal výběrovýmu týmu čelit lépe než prohrou o tři body 7:10.

Zápas o 3. místo nevyšel Monkeys, s Mosquitos prohráli vysoko 3:9. Lépe v horní osmičce dopadla ŽZ A, nad Gspusis vybojovala 5. místo.

V zápasech dolní osmičky (9.-16. místo) se do malého finále - zápasu o 9. místo - dostala Kulatá šachovnice a na konci dvěma obranami otočila zápas s německými Schwabingers. Také Atruc skončili turnaj výhrou v posledním zápase nad polským týmem Tlusté disky a ŽZ B porazila britské Pier Pressure.

Zmiňovaní Schwabingers se příliš nepárali s udělováním hodnocení Spirit of the Game, ač se dle výsledných záznamů musela odehrávat na hřišti jatka a vzduchem létat hrubé urážky, tak je většinou opak pravdou. Nízké spirity jsou způsobeny špatným přístupem k vyplňování pouze jedním hráčem německého týmu, který zapsal jen dle svého uvážení hodnoty jednotlivých kategorií. Při zpětném dotázání po turnaji kapitána týmu šlo o nedopatření, skutečné hodnoty by se pohybovaly v průměru.

Autor: Jiří Voseček, 13. 3. 2014