Optimálně tedy akce, kde se jedná o netradiční sporty a akce, kde jsou lidé připraveni sportovat, jak mentálně, tak oblečením. Případně ještě lépe nějaká lokální akce, kde lákáte na trénink či občasné hraní v té dané lokalitě. Potom se teprve dá řešit, že s vámi návštěvník začne trénovat. Pořád ale platí, že se musíte vnutit, že vás musí vidět.
Pokud ale upustíte od jediného záměru sehnat do týmu hned několik nováčků, tak tyto akce mají smysl i jiný, třeba se někdo náhodně chytne, ale úplně stejně se třeba chytne někdo, koho potkáte v centru města a vidí vás v mikině Czech Ultimate, prostě spíš náhoda. Tyto akce jsou dobré především pro vytvoření povědomí, to aby ten, kdo bude tu samou akci třeba dělat znovu za rok, měl vlastně lehčí práci, protože když seznámíte dostatek lidí vůbec s tím, že ultimate frisbee existuje a je to sport, tak časem někdo takový přijde, jen proto, že budete někde v programu či na letáčku. Ale zatím nás prostě nikdo nezná. Jak to změnit?
Lidé se chtějí bavit, něco vidět
Co lidé vidí a fascinuje je, jsou přesné hody, klidně na stojícího hráče, prostě ta přesnost a lehkost s jakou házíme. Člověk nemusí být skvělý hráč a handler, aby na podobné akci zaujal svými hody, neřeší se tu žádný pivot, break a obránce, prostě jen fakt, že vám to nepadá a lítá to hezky, takže žádné šílené střely, samozřejmě delší hody a hlavně hody horem jsou ještě zajímavější.
Prostě musíte návštěvníky zaujmout vizuálně, když už se dívají, tak to musíte být vy, kdo začne nabízet a mluvit, většina jich sama nepřijde, že si to chce vyzkoušet a něco naučit a když už, tak často právě ti, kteří si jen chtějí zaházet v parku, sami, bez vašich keců. Prostě se musíte prodat, vlastně nás, sebe, disk, svůj tým, ČALD.
Co vlastně nabízíte?
Nám se osvědčila škola házení a následné zapojení do hry. Naučíme vás forhand, chcete? Na to lidi slyší, bojí se, nevěří vám, ale naučit individuálně návštěvníka, který není vyloženě nešikovný, základní hody zabere 10-20 minut, včetně toho, kdy mu vysvětlíte, jak se to hraje, proč vás to baví a jak to vypadá na české scéně, a bohatě to stačí, nehodí sice herní forhand, ale umí základ a je sám ze sebe nadšen a překvapen a tohle základní házení hlavně může naučit skoro každý ligový hráč.
Nezapomínejte zmiňovat to, čím jsme výjimeční: nemáme rozhodčí, lépe, my všichni jsme vlastně rozhodčí, jako když si jdete zahrát fotbálek s kamarády, taky ho nepotřebujete. Hraje se to i mixově, pro školy, pro party lidí, co spolu někam jezdí, pro rodiče s dětmi. Je to levné, disk stojí 300 Kč a s tím diskem můžete být jakkoli kreativní, co se týče hodů.