Domovská stránka > Články > WUCC: Finálový den - sobota
Podstránky:
Pohledy zevnitř

WUCC: Finálový den - sobota

Ranní zápas od devíti hodin představil americké The Chad Larson Experience a kanadský ONYX. Před pomalu zaplňujcími se tribunami předváděl lepší výkon tým z USA. Chad odcházeli do poločasu s vedením 9:4. Mixový tým z Kanady předváděl hru hodnou finále, ale zkušení Chad neponechali nic náhodě a zlaté medaile budou přebírat za vítězství 17:10. Největší zásluhu na zisku titulu mistrů světa měl kapitánKevin Seiler s 5 nahrávkami a 3 body.

Téměř do posledního místa zaplněné tribuny přivítaly ženské finále, ve kterém si o zlaté medaile zahrál americký tým Fury s japonským týmem UNO. Účast těchto dvou týmů nebyla tak žádným překvapením, střetly se 1. s 2. nasazeným týmem. Vyrovnanost týmů viděly zaplněné tribuny na vlastní oči. Fury sice sebraly japonkám útok a zdálo se, že jej jen tak nepustí zpět. Obětavé obranné skoky však dostaly UNO zpět do hry. 90 minut hry bylo hráčkám málo, po vypršení časového limitu svítilo na tabuli skóre 14:14 a hrálo se do 16 bodů.

Osud sice měly ve svých rukou japonské hráčky, které začínaly za vyrovnaného stavu útokem. Výrazně však do něj promluvily Fury se svými obrannými rybičkami pro disk, kterými si vynutili ztrátu disku. V posledním bodě tribuny ze všech sil podporovaly japonské hráčky, které musely ubránit americký útok. Dlouhá jistá přihrávka Amandy Leahy na Cree Howard však i v ženském finále rozhodla o dalším americkém vítězi WUCC.

Fury tak po titulu v letošní UPA získávají také titul klubových mistryň světa. Alicia Dantzker byla po vyhraném finále veselá: „Stále jsem v šoku a velice šťastná. Jestli chceme vyhrát i další titul v UPA? No jistěže ano! Publikum fandilo soupeřkám, nevím přesně proč, možná aby nevyhrály všechny tři kategorie americké týmy. Navíc naši fanoušci se právě rozcvičovali na finále Open“.
WUCC 2010 (The Chad Larson Experienc vs. ONYX, photo by pruda - finále Mix)
WUCC 2010 (Fury vs. UNO, photo by pruda - finále Women)

Finále Open

Open finále nabídlo souboj dvou amerických předních klubů. Sockeye ze Seattlu s Revolver ze San Francisca. Za stavu 7:6 přidali Revolver třetí break a Sockeye začali být nervózní. Nick Chapman z Revlover měl nejdříve v rukou Callahana po dlouhém výhozu, ale disk stihl pouze vyrazit. Následně neudržel snadnou nahrávku do zóny a tak si na poločasové skóre 9:6 pro Revolver museli diváci ještě chvíli počkat.

V poločasové přestávce v rámci projektu Ultimate Peace proběhla posldní dražba pod vedením Xtehna Titcomba, jednoho ze zakladatelů Five Ultimate - firmy zabývající se výrobou oblečení pro ultimate frisbee. Konečná částka přes 750€ za plachty s motivem pražského šampionátu poputuje na konto projektu Ultimate Peace.

Začátek druhého poločasu se více vydařil Revolver. Vedli už 8:13, ale výborná obranná ryba v zóně Sockeye pomohla snížit skóre na 10:13. Seattleský tým začal bohužel zbytečně chybovat v útoku a nabídl tak Revolverům skóre 16:12, velice blízko zlatým medailím. Sockeye ještě stihli snížit na 16:13, ale z následného útoku Revolver skórovali s jistotou a mohli začít slavit titul mistrů světa v klubové kategorii Open.
WUCC 2010 (Sockeye vs. Revolver, photo by pruda)
Kompletní výsledky naleznete na scores.wucc2010.com. Podrobné informace o každém odehraném utkání a mnoho dalšího.