Domovská stránka > Články > WUCC: 6. hrací den - pátek
Podstránky:
Pohledy zevnitř

WUCC: 6. hrací den - pátek

Open Semifinále

Hned tři americké týmy se utkaly o finále na Mistrovství světa klubů v ultimate frisbee. Trojici doplnili japonští Buzz Bullets, kteří se utkaly s týmem Revolver.

Japonsko-americké semifinále drželi pevně v rukou hráči Revolveru. Za stavu 3:3 se jim povedly hned dva brejky v řadě, kterými prolomili japonskou zónovou obranu. Do poločasu odcházeli američané s vedením 9:5. Jindy smrtící zóna Buzz Bullets byla pro Revolver místy poměrně lehce prostupná. Svůj vliv měl také poměrně malý počet hráčů na soupisce, 15 oproti běžným 24.

Ze strany Buzz Bullets byli diváci svědky lepšího druhého poločasu, kdy japonský tým zabral v obraně a dokázal si vzít jeden brejk zpátky. To ale na druhý nasazený tým turnaje nestačilo a Revolver tak v poměrně vyrovnané bitvě zvítězili 17:14.

Čistě americké semifinále hrané paralelně na druhém hřišti Rošického stadionu nabídlo skutečný divácký zážitek. Pověstní Sockeye s Chain Lighting, úřadujícím mistrem americké UPA. Sockeye zápas začali o trochu lépe a do poločasu odcházeli s vedením 9:7. Drtivý nástup „blesků“ do druhého poločasu překvapil „fish“, hned dva brejky po sobě znamenaly stav 10:9 pro Chain Lighting. Po vyrovnané hře dospěl zápas až do stavu 15:14 pro Chain Lighting při hře do 16 bodů. Pro Sockeye znamenala tato situace dvakrát ubránit útok vítězů UPA.

K výzvě se Sockeye postavili po svém. Mohutnými obrannými rybičkami nakonec donutili Chain Lighting chybovat a Sockeye snížili na 15:15. "Fish" se za mohutné podpory publika vybičovali ke 100% obraně, která nakonec přinesla ovoce a po úspěšném útoku začali bouřlivě slavit účast ve finále za výhru 16:15.

Kapitán Chain Lighting, John Zipperstein, zněl po prohraném semifinále velice zklamaně:“Naši trpělivou hru v posledních 5-7 bodech narušily dobré poache a velice těsná obrana, začali jsme dělat chyby. Ve finále se střetávají týmy s velice silnými útočnými sedmičkami, bude záležet na tom, jak zahrají obranné sedmy“.

Ben Wiggins, vůdce Sockeye mluvil o poznání radostněji:“Když naše obrana získala disk, už jim ho zpátky nepůjčila. Hráči předvedli perfektní výkon a úžasné chyty“.
Ben si také vzpomněl na vlastní neúspěchy podobné dnešní prohře Chain Lighting:“Tuhle situaci moc dobře znám, prohráli jsme finále UPA, finále Worlds v roce 2008, je to hrozně těžké. Myslím, že většina lidí sledující hru jen z televize vůbec netuší, jaké úsilí tomu předcházelo. Každodenní starost o životosprávu, fyzická příprava, spousta peněz za tréninky, nemáme žádné sponzory. Takže to je opravdu velké zklamání“.
V zápase o bronz má Ben jasno:“Jsem velkým fanouškem Buzz Bullets, celý rok poctivě dřeli a mají krásnou trpělivou hru. Bude to úžasný zápas a fanoušci by ho měli určitě vidět“,

V sobotu tak diváci uvidí čistě americké finále mezi týmy Revolver a Socekye.
WUCC 2010 (Chain Lighting vs. Sockeye), photo by pruda
WUCC 2010 (Revolover vs. Buzz Bullets), photo by pruda

O bronové medaile

Poražení semifinalisté (Buzz Bullets a Chain Lighting) se odpoledne setkali v zápase o bronzové medaile. Absolutně vyrovnaný zápas nakonec ovládli japonští Buzz Bullets, když dokázali přehrát američany 19:17. Místy o hlavu větší Chain Lighting působili lehce odevzdaně, zklamání z prohraného semifinále bylo příliš velké.

Ženské semifinále

V ženském semifinále se osmifinálový přemožitel českých Hot Beaches, američtí Fury, doslova utrhly svým soupeřkám Riot a vedly již 5:0. Kdo se zvedl a odešel s vědomím o rozhodnutém utkání udělal rozhodně chybu. Riot po poločase ožily a sérií 4 skvělých obran stáhly skóre utkání na 10:9 pro Fury. Na víc bohužel nestačily a z duelu amerických týmů postupují Fury po výhře 17:14.

Kapitánka Fury, Alex Snyder si po oslavě vítězství s rodiči našla chvíli i na nás:“Riot jsou velmi dobrým týmem a přesně jsme očekávaly, že se ve druhém poločase zlepší. Čekali jsme, že na nás ve druhém poločase zatlačí a stalo se tak. Dost jsme se začaly být o výsledek. Účast ve finále byla pro nás cílem a tak jsme spokojené. Ve finále se pokusíme rozhodit UNO nasazováním různých druhů obran a tím tak zpomalit jejich tempo. Určitě si na nás připraví něco speciálního a my budeme vlastní hru, bude to zajímavý zápas. Finále Open myslím vyhraje Revolver“.

Druhé semifinále mělo o poznání klidnější průběh. Japonské Uno postupně navyšovaly vedení a nad americkými Bruto Squad zvítězily 17:10.
WUCC 2010 (Mental Toss Flycoons vs. The Chad Larson Experience, mixed), photo by pruda

České týmy

Hot Beaches na své japonské soupeřky Chukyo University Naughty Kids vyběhly s touhou vrátit jednobodovou porážku ze skupiny. Hned první bod se podařil českým hráčkám více než dobře, když japonkám sebraly útok. Do poločasu ale Hot Beaches stihly chybovat a japonky tak odcházely s vedením 9:7. Výborný výkon češek přinesl opět rozhodující poslední bod za stavu 13:13. Hvězda českého týmu, Veronika Šedová, sice dokázala obranným zákrokem připravit soupeřku o disk. Ta však považovala obranu od Šedové za faul a disk se vrátil zpět. Z následného útoku již Beaches nedokázaly ubránit a prohrály opět v posledním bodě 13:14.

Hot Beaches tak zbýval zápas o 11.místo proti americkým Zeitgeist. Lehce zklamané Beaches v něm podlehly američankám 12:16. Konečné 12.místo je ale vysoce nad očekáváním.

V Open kategorii se Silence pokusili dosáhnout na vysněné 25.místo. Vykročili dobře, když porazili v křížovém  zápase silný britský tým Fire of London 15:13. V zápase se blýskl šesti přihrávkami na bod vůdce týmu Tomáš Veselý.

V zápase o 25.místo čekal český tým italský soupeř Bischi s pouhými 14 hráči na soupisce. Efektivní hra italského týmu však Silence překvapila a Bischi po poločase vedli už 10:8. Ani Callahan od Petera Hrošša nedokázal namotivovat Silence, aby obrátili nepříznivý vývoj zápasu a vysněné 25.místo tak zůstalo jen v rovině přání. Konečný stav 17:14 tak pro Silence znamená 26.místo z celkových 48 týmů.

Velká Morava v kategorii Mix uspěla proti belgickým XLR8RS, vítězstvím 14:11 vstoupila do boje o 33.místo. Se švýcarskými Freespeed Coed si však už čeští hráči poradit nedokázali a po prohře 10:14 jim patří 34.místo z celkových 40.týmů.

Masters o zlato

Páteční Game of the Day patřilo kategorii Masters. Finálové utkání mezi týmy Troubled Past a Surly dokázalo zaplnit tribunu atletického stadionu na Slávii. V zápase amerických týmů dlouho měli navrh Surly. V závěru ale Troubled Past dokázal zvrátit vývoj utkání a patří jim tak zlaté medaile. Zápas byl živě přenášen na www.strizna.cz, kde je také k dispozici záznam utkání.

Autor: Jiří Voseček, 9. 7. 2010