Domovská stránka > Články > WUCC: 3. hrací den - úterý
Podstránky:
Pohledy zevnitř

WUCC: 3. hrací den - úterý

Český zástupce v kategorii Open, tým Silence, sice již v neděli prohrál boj o postup mezi světovou špičku, ale turnaj pro něj rozhodně nekončí. Dnes nastoupil v prvním utkání Placement Group U proti čínskému týmu CUUP.

Silence proti Číně v Open

Silence začali útokem, proti kterému CUUP nasadili zónu. Čeští hráči prokázali ledový klid až do chvíle, kdy Jan Novák nepozorně chytil disk a CUUP přešli do útoku. Ten jim však dlouho nevydržel, Jaromír Koubek hned první nahrávku dokázal srazit a z rychlého protiútoku skóroval na 1:0 jeho spoluhráč z Terrible Monkeys Ondřej Novák. Český tým nasadil silnou obranu a čínského soupeře vylákal k dlouhé nahrávce přes celé hřiště, kterou s přehledem sebral ze vzduchu Štěpán Materna a Silence zanedlouho vedli 2:0.

Další prolomení soupeřova útoku dokonal Petr Medek elegantním hodem na Tomáše Němečka do koncové zóny, který osamocen skóroval na 5:3. Čínský tým začal v sílícím větru házet ukvapené nahrávky, čehož česká obrana hojně využívala a Lukáš Barborik odvážným hodem do zavřené strany přes obránce nahrál na 6:3. CUUP již nedokázali nástup českého týmu účinně zadržet a Silence začali pravidelně navyšovat vedení.

Bod na 12:5 v 73 minutě byl poslední, který diváci viděli. Nad Prahou začala přecházet bouřka, která donutila pořadatele v zájmu bezpečnosti hráčů zápasy přerušit. Silný déšť podmáčel hřiště v areálu Strahova i Vršovic natolik, že odpolední utkání jsou přeložena na další dny. Tým Silence zvítězil 12:5 dle dohody kapitánů o nedohrávání zápasu.

V Power Pool N těsně podlehli Freespeed, přemožitelé Silence, silnému týmu Viksjöfors IF Ultimate z Finska 14-16. Buzz Bullets nedopustili další překvapení od kanadských Invictus a v závěru zápasu divácky atraktivního strhli vítězství na svoji stranu.

Jaké jsou šance Silence ve skupině U?

Určitě bychom skupinu chtěli vyhrát, abychom dosáhli na nejlepší možný výsledek 25. místo, říká Tomáš Němeček z Písku . Ve skupině máme jako silnějšího soupeře kolumbijský Absolut, ale věříme, že si s nimi poradíme. I když to bude určitě těžší zápas, protože proti Chevronu předvedli solidní výkon, který nás nutí zůstat na pozoru. Musíme je dostat pod tlak, což se zřejmě podařilo Ragnaroku, který je porazil poměrně velkým rozdílem.

Beaches a Morava

Hot Beaches se dnes kvůli bouřkové přeháňce k disku nedostaly a jejich zápas je přeložen na středu.
Stejně jako Silence, tak i Velká Morava byla v kategorii Mix přerušena v 73 minutě silným deštěm a zápas byl tak předčasně ukončen. Velká Morava v něm tak těsně podlehla španělským Guayota Ull 8:11.

Game of the Day

Zápas dne na Strahově dnes nabídl souboj dvou vysoce nasazených týmů (10 a 12) – australských Colony a finských Karhukopla. V zápase brzo začali dominovat australští hráči a než se početné publikum nadálo, na tabuli svítil stav 6:2 pro Colony. Karhukopla hru ke konci poločasu zklidnila a sahala po snížení  na 8:6, ale Colony pomohl takticky vzatý timeout, po kterém rychle skórovali na 9:5 a do poločasu odcházeli s luxusním náskokem 4 body, který navýšili díky útoku ve druhém poločase na 10:5.

Colony předváděli klidný útok s minimem nevynucených chyb a několik dlouhých nahrávek přímo do zóny s jistotou chytil hráč #23 Peter Blakeley. Aplaus publika vyvolal přes 30 metrů dlouhý over (hod diskem přes hlavu) od handlera Colony na volného Tima Gee, který krásný okamžik umocnil vynucenou rybičkou pro disk, aby v závěru zápasu skóroval na 15:9.

Karkuhopla hrozila většinou dlouhými nahrávkami na hráče #25 Mikko Paanasalo, který bez větších problémů vyhrával souboje nejen v útoku, ale zařídil pro finský tým také dvě důležité obrany, o kterých sám dokázal skórovat a udržet tak svůj tým na dohled australanům. Ovšem ani skvělý výkon Mikka Paanasala nepomohl finům k lepšímu výsledku než 17:11.

Na co se těšit ve středu 7.7?

Kvůli přeloženým zápasům z úterý se středa stává nejvytíženějším dnem turnaje a nabízí hned několik zápasů, kde se střetnou největší favorité všech kategorií.
  • Vršovice - 8:30 hřiště 30: američtí Sockeye duel s týmem Revolver (Open)
  • Vršovice – 10:30 hřiště 26: anglický Chevron s americkými Heads of State (Open)
  • Strahov – 12:15 hřiště 14: domácí Velká Morava proti německým Heidees (Mixed)
  • Strahov – 14:00 hřiště 13: domácí Silence proti kolumbijským Absolut (Open)
  • Strahov – 17:30 hřiště 4: domácí Hot Beaches proti francouzským Yaka (Women)

Autor: Jiří Voseček, 6. 7. 2010