Domovská stránka > Články > WUCC: 2. hrací den - pondělí
Podstránky:
Pohledy zevnitř

WUCC: 2. hrací den - pondělí

Teplota v areálu Vršovic a Slávie, kde se odehrává Mistrovství světa v ultimate frisbee, klesla přibližně o deset stupňů Celsia a nejen české týmy tak hrály v prostředí osvěžené noční bouřkou. Lehký vítr vnášel do hry příjemné vzrušení a tak se opět bylo na co dívat.

Fotografie apod.

Veškeré multimédia naleznete přes oficiální web turnaje, nebo přímo na flickr účtu wucc. Na www.strizna.cz naleznete komentované záznamy Games of the Day!

Kategorie Open

Český zástupce Silence v kategorii Open jednoznačně přehrál maďarský tým LOL a skončil tak ve skupině C na třetím místě, které však Silence posílá pouze do bojů o 25.místo ze 48 týmů. Za pozornost stojí kladná bilance Silence (+ 4 body), která je o bod vyšší, než jejich přemožitelů, švýcarských Freespeed. Švýcaři sehráli s vítězem „české“ skupiny podobný duel, jako Silence. Do poločasu drželi vyrovnaný stav, ale v druhém poločase japonci předvedli co umí a zvítězili 17:11.

Skupinu G vyhrál anglický Chevron, když přehrál rakouský Ragnarok 14:12. Roli favorita ve skupině E potvrdili američtí Sockeye, když s nejmenším počtem inkasovaných bodů vyhráli skupinu. Malé překvapení vzniklo ve skupině H, kde 17. nasazený tým Invictus z Kanady přehrál 8. nasazené Skogs Ultimate ze Švédska a vyhrál tak skupinu.

Kategorie Mix

Kategorie Mix nabídla zajímavý souboj ve skupině G, kde o první místo v přímém střetnutí bojovali američtí AMP s rakouskými upsadaisy. Američané si vybojovali v prvním poločase náskok, který i přes usilovnou snahu nedokázal rakouský tým dotáhnout. Konečný výsledek 16:9 pro AMP byl pro upsadaisy určitě zklamáním.

Velká Morava, český zástupce v kategorii Mix, od 12:30 rozehrála ve Vršovicích partii s týmem Sexy Legs. Český tým zpočátku ztratil několik disků a jeho estonský soupeř tak získal vedení 4:7. Důležitý bod na 5:7 stylem „give and go“ obstarala Jakub Vondra s Františkem Havlíkem. České publikum hned v příštím bodě potěšila Lucie Schonova, která na kraji soupeřovy zóny srazila nahrávku handlerů a následně zařídila další bod. Rozjetý rychlík z Moravy získal poločas pro sebe za stavu 9:8.

Perfektně fungující stroj ale po poločase začal vyrábět zbytečné chyby, kterých Sexy Legs dokázali využít a zápas dospěl do poslední bodu za stavu 12:12, ve kterém čeští hráči začínali obranou. Velká Morava vkročila přesně do včerejších šlépějí Silence. Dokázala ubránit útok, ale již svůj neproměnila. Sexy Legs druhým útokem nepohrdli a po několika přihrávkách mohli vytvořit valnou hromadu a oslavit vítězství 12:13.

Kategorie Women

Hot Beaches začaly pondělí s druhým nasazeným týmem, japonskými UNO. Hvězda Hot Beaches nedělního Game of the Game dokázala proti velice silnému soupeři dvakrát skórovat, nicméně ani to nestačilo a české hráčky prohrály 6:17.

Druhý zápas pro HB v kategorii Women byl jednoznačnou záležitostí českých hráček a zvítězily 17:8.

Game of the Day

Game of the Day nabídl na Strahově souboj ve skupině B kategorie Mix. Druhý nasazený tým, americký The Chad Larson Experience, s týmem z Velké Britáine Jeremy Codhand, kteří byli nasazeni jako patnáctí.  V zápase plném rybiček, často jen na efekt pro diváky, došlo k prvnímu zvratu za stavu 4:4. Jeremy ztratili v útoku disk a Chad dlouhou nahrávku vytvořili první break na 5:4. Do poločasu stihli američtí Chad ještě dva breaky a odcházeli s vedením 9:6.

Jeremy Codhand ve druhém poločase zkoušeli především delší přihrávky většinou na Isabellu Burke, která vyzkoušela hned několikrát měkkost trávníku na Rošického stadionu a sklízela aplaus diváků. Nicméně body sklízeli trpělivým útokem Chad a dovedli zápas do pohodlného vítězství 17:9. Skupinu B tak ovládli The Chad Larson Experience, druzí skončili právě Jeremy Codhand.

Jak hodnotí hru Silence Petr Haering, jedna z hlavních opor českého zástupce v Open kategorii?

Zápasy ve skupině se nám poměrně dost vydařily, určitě nám k tomu pomohl přípravný zápas s kanadským týmem Invictus, který nás vrátil na zem ze snění a pomohlo nám to koncentrovat se na zápasy ve skupině. S Buzz Bullets zahráli výborný první poločas, který jsme prohráli „pouze“ 9:7, stejně tak ve druhém poločase jsme určitě byli dobrým soupeřem. O klíčovém zápasu s Freespeedy jsme věděli, herně se nám vydařil, bohužel jsme ho v posledním bodě prohráli.

Rozhodující událostí bylo zřejmě odskočení Freespeedů o 4 body, což se v závěru zápasu těžko dohání. Po zápase jsme cítili jisté rozladění ze Spiritu ze strany Freespeedů, kteří nebyli ochotni o ničem moc diskutovat. Poslední zápas proti LOL braly oba týmy spíš odpočinkově.

Na co se podívat v úterý 6.7?

Třetí hrací den nabídne nové herní skupiny. V kategorii Open bohužel neuvidíme český tým Silence v boji o nejvyšší příčky se světovou špičkou a budou hrát nejlépe o 25.místo.

Podrobný rozpis ještě není znám, a proto nemůžeme žádné zápasy doporučit, neboť je křišťálová koule v opravně. Nicméně je jisté, že Silence budou hrát jeden zápas a bude hrán na Strahově. Brzo ráno však bude vyvěšen rozpis na oficiálních stránkách turnaje www.wucc2010.com.

Autor: Jiří Voseček, 5. 7. 2010