Domovská stránka > Články > WUCC: 1. hrací den - neděle
Pohledy zevnitř

WUCC: 1. hrací den - neděle

První hrací den je za námi a pro české týmy přinesl jedno velké zklamání, ale zároveň krásnou podívanou.

Open

V Open divizi se tým Silence až do poločasu držel "na dostřel" v zápase s Buzz Bullets, když na poločas odcházeli hráči za stavu 7:9. Buzz Bullets ovšem po poločase ukázali, proč jsou na turnaji jako favorité a zvítězili 17:10.

Tým Silence čekal téměř existenční utkání s týmem Freespeed, které mělo rozhodnout o tom, zda se umístí v první dvacítce týmů, nebo půjdou do dolní skupiny. Vyrovnaný zápas se přiblížil ke konci, kdy začali Silence dělat nevynucené chyby, které Freespeed trestal. Stav 9:13 krátce před koncem nevěštil nic dobrého, ovšem český tým dokázal zabrat a za mohutné podpory diváků stáhl na 12:13 v posledním bodě. Zápas se dle pravidla o "capu" dohrával do 15 bodů (k vyššímu bodu se přičtou 2 body). Silence dokázali vyrovnat a poslední, existenční, bod za stavu 14:14 začínali obranou.

V ní dvakrát sebrali disk, ovšem Freespeed v obou případech využili možnost hlášky (faul a contest proti napočítání) a po diskuzi byl disk ponechán v rukou švýcarského týmu. Silence donutili chybovat svého soupeře i potřetí, tentokrát 100% čistou cestou a český Open tým tak měl útok ve svých rukou. V téměř finální přihrávce bohužel jinak svěle hrající Petr Hroššo vyrobil drop a následovala dlouhá do zóny, kterou excelentně chytil útočník Freespeed. Švýcaři tak ukončili velice vyrovnaný zápas, který byl pro diváka lahůdkou díky nejvyššímu nasazení hráčů a velice kvalitní hře obou týmů.

Postup do elitní dvacítky týmů kategorie Open tak zůstal pouze snem, neboť Freespeed porazili maďarský tým LOL a jakákoliv výhra nad maďarským soupeřem nemůže zajistit Silence postup nahoru.

Mix

V kategorii Mix startuje tým Velká Morava, která sehrála dvě utkání s těžkými soupeři (Mental Toss z USA a ) a nedokázala vytvořit zázrak, v obou byla poražena 4:17. Nicméně pro tým, ve kterém hrají společně muži i ženy, přijdou i vyrovnanější soupeři a dokáží zabojovat.

Women

V ženské kategorii startuje česká ženská reprezentace, tým Hot Beaches. Jejich úvodní zápas s kanadskými Storm byl vybrán pro neděli za Game of the Day a hraný na hřišti "Discraft" - Atletickém stadionu na Slávii. Po úvodním zahajovacím ceremoniálu rozehrály Hot Beaches proti Storm zápas před zaplněnými tribunami Game of the Day, ve kterém zpočátky vyrobily zbytečné chyby a brzo ztrácely 6 bodů. Beaches ale dokázaly zabrat a za mohutné podpory publika ztrátu dotáhly až do infarktového závěru za stavu 16:16, když již nedokázaly ubránit další útok Storm a prohrály 16:17.

Co vám nabízí WUCC 2010 v pondělí  5.7?

Všechny české týmy odehrají své zápasy ve Vršovicích v areálu Slavie.
  • Open: Silence na hřišti 20 od 10:30 proti maďarským LOL. V areálu Strahova bude stát za pozornost souboj týmů Chevron a Ragnarock na hřišti 9 - na Rošického stadionu.
  • Women: Hot Beaches od 10:30 proti japonským UNO na hřišti 15 a od 14:30 na hřišti 18 s Little Miss Sunshine.
  • Mix: Velká Morava od 12:30 na hřišti 25 a od 16:30 na hřišti 30.

Autor: Jiří Voseček, 4. 7. 2010